Kalcit modrý XXL

Kalcit všeobecne je účinný zosiľňovač a čistič energie. Ak máte kalcit v miestnosti, pomôže vám udržať energiu v rovnováhe - aby sa negatívna energia odviedla, premenila a pritom sa zvýšila vaša vlastná energia. Odstraňuje z tela nečistú energiu. Kalcit urýchľuje vývoj a rast. Je to duchovný kameň, spája nás s vyšším vedomím. Napomáha k prístupu k vyššej múdrosti a rozvoju parapsychologických schopností, jasnovidectva, cestovania mimo telo. Je vhodný pri meditácii, nakoľko otvára nové obzory a prináša pokoj mysle. Zároveň povzbudzuje ku kreativite a tvorivosti, prináša radosť, ľahkosť, uvoľnenie. Je veľmi nápomocný, keď strácame motiváciu a ovládne nás lenivosť. Dodáva energiu a nadšenie na všetkých úrovniach. Upokojuje myseľ, pomáha rozvíjať zdravý úsudok, schopnosť analyzovať, povzbudzuje pamäť. Otvára nás životu a podporuje ochotu nadväzovať kontakty. Privádza do rovnováhy citové napätie, nahrádza ho pokojom a vyrovnanosťou. Zvyšuje sebadôveru a posiľňuje schopnosť prekonávať neúspechy.
Na vyšše duchovnej úrovni prečisťuje všetky čakry, udržuje ich v rovnováhe a dodáva energiu.
Kalcit modrý posiľňuje sebavedomie a vôľu uskutočniť vytýčené ciele. Pôsobí na krčnú čakru, kde nám pomáha obhajovať naše názory, nájsť presvedčivé slová a formulácie.
Liečebné využitie: okrem pozitívneho vplyvu na stavbu kostí, pleť a zubnú sklovinu, reguluje a lieči funkciu štítnej žľazy. Stuhnutú šiju a kŕče odstránime prikladaním kalcitu k postihnutému miestu.
Starostlivosť: umyjeme prúdom vlažnej vody a osušíme do sucha. Prípadne, pre silnejší očistný účinok môžeme vložiť do misky s roztokom morskej soli. Potom necháme nabiť niekoľko hodín na nepriamom slnku alebo na horskom krištále, prípadne v noci.
Priradená čakra: krčná.
Krajina pôvodu: Mexiko.
Rozmery: výška 7.5 cm x šírka 4.8 cm x 4.5 cm.

Foto ilustračné, môže mať odlišný tvar, keďže každý kus je originál prírodný výtvor.
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 12,99 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 12 bodov.