Septaria XXL

Septaria sa tvorila približne 50 až 70 milónov rokov. Následkom sopečných erupcií, odumretého morského života, sa formovali gule. Ako oceán ustupoval, gule uschli a praskli. Ich zloženie spôsobilo, že gule sa zrazili, čo do veľkosti a vo vnútri sa vytvorili praskliny. Ako do rozložených mušlí, presakovali do trhlín Kalcit a ďaľšie organické a anorganické zlúčeniny. Vonkajšia tenká šupka z Kalcitu sa potom premenila na Aragonit. Názov pochádza z latinčiny, septem znamená sedem, pretože gule mali smer prasknúť v siedmich bodoch v každom smere. Septaria sa skladá z Kalcitu, Aragonitu a Vápenca - Limestone.
Kalcit je vhodný pri meditácii, nakoľko otvára nové obzory a prináša pokoj mysle. Zároveň povzbudzuje ku kreativite a tvorivosti. Jeho žltú farbu spájame s ľahkosťou, radosťou a uvoľnením. Otvára nás životu a podporuje ochotu nadväzovať kontakty.
Aragonit je vynikajúcim spoločníkom pri strese a hneve, ktoré tlmí a pomáha nám ich lepšie zvládať. Tlmí prudké a výbušné povahy. Podporuje trpezlivosť, pomáha nám vydržať a prejsť stavy, keď sme zavalený prácou až v neúnosnej miere. V takejto chvíli vám pomôže, keď si Aragonit vezmete do rúk a dlhšie sa naň budeme sústrediť. Vyvažuje energiu jin a jang. Je veľmi dobrou prípravou na meditáciu - pomáha nám dosiahnuť pokoj mysle a emocionálne povzbudzuje. Pomáha nám prísť na podstatu problémov, lepšie sa koncentrovať - pomáha nám udržať si disciplínu v tom čom práve robíme a takisto zvyšuje našu spoľahlivosť. Zlepšuje schopnosť prijímať a dávať. Zvykne sa dávať mladým ľuďom na prahu dospelosti, pretože pomáha preklenúť obdobie medzi detstvom, pubertou a dospelosťou. Učí nás zodpovednosti za svoj život.
Liečebné účinky: pomáha pri problémoch s kožou, takisto pri problémoch so zrohovatenou kožou, pri chronickej únave, pri vypadávaní vlasov, je výborný pre oči, mozog, centrálnu nervovú sústavu, zuby a srdce. Urýchľuje zotavenie sa z chorôb.
Rozmery:  6.5-6.8 cm x 5-5.5 cm x 2-2.5 cm.

Foto ilustračné, každý kus je originál umelecký prírodný výtvor.
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 14,50 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 14 bodov.