Vonný olej Sandalové drevo (Sandal wood)

Vonný olej s vôňou sandalového dreva. Olej zo sandalového dreva sa získava parovou destiláciou z rozštiepeného dreva santalu-stromu, ktorý má balzamovú vôňu Orientu. Je to jedna z najpoužívanejších zložiek, ktoré charakterizujú parfémy - najmä základ parfémov (tzv. spodná vrstva, ktorou parfémy najdlhšie a výrazne voňajú).
Účinky sandalového dreva: Indiánski šamani používali nádherne voňajúci santalový olej na obradné kúpele pre nevesty a potierali sa ním deti po narodení, aby ich obchádzali choroby. Dnes sa vonný olej zo santalového dreva používa kvôli jeho prevenčným účinkom, ako i na odstraňovanie prechladnutia a depresií.
Vonné oleje sa dajú použiť niekoľkými spôsobmi - do aromalampy, do kúpeľa či na masáž.  Nakvapkajte 3 - 8 kvapiek do aromalampy s vodou, aby sa celá miestnosť príjemne rozvoňala.
Ďalším využitím vonných olejov sú kúpele - pridajte 5 - 10 kvapiek do kúpela, voda by mala mať ideálne teplotu cca 37°C. Získate relaxačný uvoľnujúci kúpel, ktorý telo dokonale zregeneruje.
Milovníci sauny uvítajú i možnosť pripraviť si z 10 - 15 kvapiek oleja a 1 litra vody voňavý saunový nálev. Vonné oleje sa tiež dajú použiť pri masážach.
Môžete takisto vyskúšať po jednej kvapke rozotrieť olej na dlaniach a budete celý deň krásne rozvoňiavať (vôňa dokonca vydrží dlhšie ako klasický parfém).
Obsah: balenie obsahuje 10 ml vonného oleja.

Foto ilustračná
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 2,60 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 2 bodov.