Srdce hmatka Karneol 4.2 cm

Srdce z Karneolu v tvare hmatky do dlane (oblé, priestorové).
Karneol
je kameňom energie, vitality, kameňom výborným proti depresiám. Podporuje pozitívny pohľad na svet, potláča negatívne myslenie, pocity, posilňuje radosť zo života. Je veľmi účinný proti depresiám, pesimizmu, melanchólii, odháňa nočné mory. Má veľmi pozitívny vplyv na priateľstvá, rodinné vzťahy, podporuje tvorivé schopnosti. Karneol nás učí zamerať pozornosť na súčasnosť, prežívať naplno dnešný deň - "tu a teraz" a s radosťou plniť naše úlohy a povinnosti. Dodáva vitalitu, činorodú energiu a schopnosť sústrediť sa. Jeho uzemňujúca sila má obzvlášť význam pre tých, ktorí majú nestáleho ducha, sú roztržití alebo zmätení a ťažko hľadajú v živote smer. Karneol prebúdza naše tvorivé schopnosti. Karneol môžeme používať na vybíjanie iných kameňov, pretože z nich vyťahuje negativitu.
Liečebné účinky: Karneol je nositeľ oranžového lúča. Výborne pomáha pri liečení problémov s brušnou dutinou, s problémami s trávením, zlepšuje funkcie zažívacích orgánov, podporuje optimálne trávenie, spracovanie potravy, lieči ochoreniami čriev. Povzbudzuje činnosť pečene, aj činnosť pankreasu. Lieči artritídu, reumatizmus, problémy s dolnou časťou chrbta, krížami, zmierňuje menštruačné bolesti. Vzbudzuje sexuálnu chuť, zvyšuje plodnosť, ovlyvňuje ženské reprodukčné orgány, takisto aj frigiditu u žien a impotenciu u mužov. Pomáha znižovať horúčku, kŕče, je dobrý liek na alergie a infekcie. Pomáha čistiť krv, čím zlepšuje činnosť obličiek a sleziny. Zvyšuje chuť do jedla. Je nápomocný pri astme, vysokom krvnom tlaku a krvných zrazeninách, pri ochoreniach krvi, používa sa na čistenie krvi, zmierňuje otravu krvi, znižuje hladinu cukru, liečia sa ním poruchy krvného obehu, kŕčové žily, poruchy prekrvenia, krvácanie nosa, urýchľuje hojivosť rán.
Starostlivosť: 1-2x do mesiaca ho umyjeme pod vlažnou tečúcou teplou vodou a nabijeme pri Mesačnom svetle /najsilnejšie nabitie je pri Splne/, alebo na horskom Krištále, prípadne Ametyste (postačí aj drť). Ak ho budete nabíjať na slnku, pozor môže zmeniť farbu!
Astrologické priradenie: je zvlásť nápomocný pre Býka, Leva, Raka, Blíženca a Panny, sekundárny kameň pre Baranov a Škorpiónov.
Priradená čakra: druhá sakrálna čakra.
Umiestnenie: Srdiečko môžete umiestniť do Juhozápadnej časti bytu alebo domu. Pre posilnenie partnerskej lásky môžete umiestniť srdiečka dve ako symboliku páru pre posilnenie a harmonizáciu partnerského vzťahu. Dve srdiečka predstavujú lásku medzi partnermi, harmóniu, romantiku a porozumenie. Privolávajú viac lásky do vzťahu a posilňujú celkovú harmóniu vzťahu.
Rozmery cca: šírka 4.2 cm x výška 4.2 cm x hrúbka 1.8 cm.
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 6,99 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 6 bodov.