Liečenie kameňmi

Alergia - najlepším prostriedkom pri prevencii či potlačení alergií je jantár. Pomáhajú i akvamarín, aventurín a mahagónový obsidián. Pre ukľudnenie záchvatov sú vhodné jantár, krištáľ, zelený fluorit alebo tyrkys.

Črevá - pri bolestiach čriev pomáha omieľanie v ruke tromlovaného ruženínu alebo karneolu. Je tiež vhodné položiť na oblasť čriev (na tretiu čakru) amazonit, citrín, žltý topaz, žltý jaspis, malachit, tyrkys, krištáľ. Pre posilnenie činnosti čriev sa doporučuje nosiť červený turmalín, granát, rubín, červený jaspis alebo smaragd.

Depresia - k potlačeniu depresie je veľmi vhodný zelený turmalín, lazurit, topaz, ónyx, malachyt, záhneda alebo tyrkys. Pomáha i amazonit priložený na srdečnú čakru. Chuť do života dodajú tigrie oko, citrín, ohnivý opál. Ukľudnenie prináša ametyst, akvamarín, ruženín, ónyx alebo aventurín.

Dýchanie - prehĺbiť dýchanie sa dá nosením jantárového náhrdelníku, ale i náhrdelníku z tygrieho oka alebo sokolieho oka. Nepravidelné dýchanie a problémy pri dýchaní sa upravujú pomocou akvamarínu, ametystu, fluoritu, chalcedónu, jantáru, jadeitu, karneolu, malachitu, ruženínu alebo tyrkysu. Astmatické záchvaty zmierňujú akvamarín a malachit.
Celý článok...
 

Harmonizácia čakier drahými kameňmi

V tele každého človeka sa nachádzajú energeticko-informačné centrá – čakry, ktoré spájajú naše jemnohmotné telo s fyzickým. Funkciou čakier je prijímať, premieňať a rozvádzať najrôznejšie druhy energie do celého tela.
Rozlišujeme sedem čakier, z ktorých každá vysiela vibrácie v jednej zo základných farieb (zodpovedajúcim jej úlohe) a vzťahuje sa k určitým orgánom a oblastiam tela. Každá čakra tiež riadi zvláštnosti ľudského správania sa a rozvoja a je nimi takisto spätne ovplyvňovaná. Spodné čakry rotujú pomalšie a vzťahujú sa k základným ľudským požiadavkám a citom. Jemnejšie energie horných čakier zodpovedajú vyšším duševným a duchovným snahám a schopnostiam človeka.

Pomocou drahých kameňov máme možnosť ovplyvniť a harmonizovať funkcie čakier, vďaka čomu môžeme predísť, prípadne liečiť mnohé zdravotné problémy.
Celý článok...
 

Liečebné schopnosti jednotlivých kameňov

ACHÁT
Celkovo posilňuje organizmus. Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie, chorobách očí, dýchacích ťažkostiach a skleróze, lieči citové problémy. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny. Odporúča sa pre chorých na rakovinu (zvlášť biely achát). Posilňuje zrak. Pomáha pri problémoch s pokožkou a s trávením (žalúdok, hrubé črevo, slezina a obličky). Dobre pomáha pri problémoch s ďasnami a zubami.

AKVAMARÍN
Pomáha pri bolestiach hrdla, dýchacích ciest, kašli, zmierňuje astmu. Uvoľňuje napätie v šiji a čistí hlas. Kamienok v ústach uľavuje pri bolestiach zubov a ďasien. Ak máte problém s pečeňou dajte si ho na brucho. Voda, v ktorej lúhoval akvamarín má dobrý účinok na kožné alergie.

AMAZONIT
Amazonit je vhodný pre udržanie si zdravia a pohody. Tlmí prebytok energie. Dobre pôsobí na hrdlo, štítnu žľazu, nervy a mozog.
Lieči srdce, pľúca a nadobličky. V období stresu pomáha ukľudniť sa a relaxovať.

AMETYST
Pomáha vyčistiť energiu okolo vás, prečistiť čakry a auru. Je silným kameňom ochrany pred negatívnymi energiami ostatných. Je kameňom duchovnej čistoty a meditácie. Má silu vniesť rovnováhu a stabilitu do vzťahu medzi mužom a ženou, harmonicky pôsobí na milostný život. Má silné účinky prinášajúce všeobecné zdravie: pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, nespavosti, chorobách pečene a čriev, pri cukrovke, obmedzuje účinky rádioaktívneho žiarenia, podporuje imunitný systém, detoxifikuje organizmus, pomáha pri problémoch, ktoré súvisia s dýchacími ťažkosťami a pľúcami a pri tráviacich problémoch (pokladá sa na žalúdok alebo na črevo), pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.

Celý článok...