Čínsky horoskop na rok 2014

Rok koňa - začal 31.1.2014 a potrvá až do polovice februára budúceho roka. Zistite najskôr svoje znamenie v čínskom zvieratníku a dozviete sa aj to, aký je pred vami rok podľa čínskych astrológov.

Potkan
Rok narodenia: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008
Pre potkanov môže byť rok 2014 náročnejším rokom, ale na druhej strane aj výborným rokom. Aj keď neprajné hviezdy prinesú veľa problémov, potkan má dostatok energie vysporiadať sa s nimi. Myslite do budúcna, plánujte, ale buďte trpezlivý a neočakávajte výsledky hneď. Svoje šťastie môžete podporiť soškou koníka alebo noste pri sebe amulet tohto zvieraťa. Doporučujeme ošetriť Severný sektor - 3 ochráncami. Tento rok môže priniesť potkanovi problémy so zdravím alebo iné ťažkosti. Pre ochranu doporučujeme umiestniť sošku Pi Yao v Južnom sektore, môžete nosiť pri sebe tekvicu Wu lou z Jadeitu, alebo nosiť šperky z Jadeitu alebo Aventurínu zeleného a vyhnúť sa spaniu vo Východnom sektore. Hviezda budúcej prosperity sa nachádza na Severe, ak je aktivovaná prináša hojnosť v budúcnosti - vystavte si na Sever Meč draka s 9 mincami alebo 9 mincí s nekonečným uzlom. Na Severe je potrebné dodať veľa kovovej energie, pomôžu prívesky s mincami, dekorácia. Pre pritiahnutie úspechu v tomto roku doporučujeme kamene: Rubín, Granát, Slnečný kameň, Jadeit, Jaspis červený.

Byvol
Rok narodenia: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1997, 2009
Tento rok bude pre vás vhodný priaznivý, budet sa cítiť plný sily a vnútornej energie. V pracovnej sfére sa vám bude dariť, buďte kreatívny, skúste nové veci, nebojte sa. Doporučujeme vyhnúť sa spaniu na Severovýchode a nedajte sa ovplyvniť smútkom a stratou, ktoré vám môže priniesť tento rok. Na ochranu pomôže zavesenie si Krištáľovej gule na alebo položte na parapetu okna Krištáľový lotos. Ošetrite Sever 3 ochráncami. Taktiež si môžete ošetriť Severovýchod - pridajte si tam nejakú modrú dekoráciu. Byvoli by si mali dávať pozor na zdravie a posilniť ho Tekvicou Wu lou - nosiť pri sebe, alebo dať niekde pri posteľ. Niektorí byvolyí môžu mať menšie finančné problémy, financie pomôže aktivovať Arowana rybka alebo mince v peňaženke. Vo vzťahoch prichádza ťažký rok, pozor na nové priateľstvá, aktivujte svoje šťastie Mandarínskymi kačkami v centrálnom paláci. Vnútornú energiu Chi podporíte Krištáľovými príveskami a náramkami. Nové nápady, intuíciu, odhodlanie môžete podporiť týmito kameňmi: Labradorit, Sodalit, Akvamarín, Lapis lazuli.

Tiger
Rok narodenia: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010
V tomto roku môžu mať tigre dynamický a energický rok. V práci by sa vám malo dariť, mala by sa vám takisto zlepšiť aj finančná situácia - skôr koncom roka. Pre aktivovanie šťastnej energie v tomto roku doporučujeme zavesiť na Západe kovovú zvonkohru. Pomôže aj nosenie prívesku s koníkom alebo umiestnite sošku koňa na svojom pracovnom stole. Snažte sa byť dôsledný, zvažujte svoje rozhodnutia, nekonajte unáhlene a popracujte na svojej trpezlivosti - doporučujeme nosenie šperku z Ruženínu alebo Rodonitu taktiež umiestnenie týchto kameňov do rohu vzťahov - Juhovýchodne, lebo vás čaká trochu problémovejší a konfliktnejší rok čo sa týka vzťahov. V láske a vo vzťahoch nerobte unáhlené rozhodnutia. Tieto kamene vám takisto môžu pomôcť udržať si tento rok harmonickejšie vzťahy. Pomôže aj umiestnenie sošky Kohúta v sektore vzťahov Juhovýchodne. Tento rok so zdravím nehazardujte, nemuselo by sa vám to vyplatiť - viacej oddychujte, relaxujte, lebo neprajné hviezdy v tomto roku môžu priniesť trochu viac nervozity a chorôb - doporučujeme nosenie tekvice Wu lou alebo šperkov z Jadeitu, Aventurínu zeleného. Doporučujeme dať ochranné symboly na Severovýchod, zabezpečiť si dom proti vlámaniam a krádežiam (Psy fu, Aventurín zelený), nosiť prívesok so slonom. Taktiež doporučujeme nosiť šperky z týchto kameňov: Sodalit, Krištáľ, Lapis lazuli, Tyrkys.

Zajac

Rok narodenia: 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011
Tento rok by sa vám nemusela vyplatiť vaša štedrosť. Rovnako si dávajte pozor na lákavé ponuky v pracovnej oblasti, hlavne ak vám sľubujú veľký zisk. Zamerajte sa naopak skôr na šetrenie, ktorému rok dreveného koňa praje. Aj v súkromí očakávajte udalosti, pri ktorých budete musieť kalkulovať a oplatí sa vám skôr byť zdržanlivý a umiernený, než rozdávať plným priehrštím. A to platí nielen o peniazoch, ale aj o citoch.

Drak
Rok narodenia: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
Tento rok vám prinesie veľké výzvy, priať bude najmä tým, ktorí sú odvážni a originálni. Naučte sa však robiť aj kompromisy, čo platí v partnerskej aj v súkromnej oblasti. Čaká vás úspešný rok, plný dobrej nálady a energie. Napriek tomu, že kôň stojí tento rok oproti vám, môžete mať veľmi úspešný rok, pre podporu fengshui šťastia doporučujeme umiestniť sošku koníka - na pracovnom stole, najlepšie na Severe v sektore Úspech. Oplatí sa vám hrať tímovo na všetkých frontoch. Od marca do júla môžete cítiť mierny úbytok energie. Využite toto obdobie len na bilancovanie a prehodnotenie svojich plánov. Ak sa vám to podarí, tak sa vám tento rok dvojnásobne odmení.

Had
Rok narodenia:  1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2011, 2013
Budete mať možnosť konečne sa zabaviť a zažiť nejaké dobrodružstvo. Všade okolo vás sa počas nastávajúceho nového roka budú diať zmeny. Dobre si ich premyslite, pretože budú určovať vaše kroky aj na najbližšie roky. Pri plánovaní dôverujte najmä svojej intuícii. Konajte tak, ako vám povie srdce, nie rozum. A nemyslite si, že srdce nepotrebujete používať aj v práci. Je to presne naopak.

Kôň
Rok narodenia: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Pre koňa bude rok 2014 šťastný, zdravý, plný lásky a prosperity. Využite príležitosti, ktoré vám rok prinesie. Nebojte sa skúšať nové veci a presadzovať nové nápady. Prosperitu a šťastie môže kôň v tomto roku podporiť aj kameňmi, napríklad: Citrín, Kalcit, Jantár, Jadeit. Pre podporu fengshui šťastia doporučujeme umiestniť na pracovnom stole koníka, v sektore Sever - sošku zlatého koníka pre podporu Úspechu v roku 2014, alebo taktiež v sektore Západ - pre nasmerovanie šťastnej budúcnosti.

Opica
Rok narodenia: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Vaše čínske znamenie má vraj vrodenú schopnosť zarábať peniaze. A tento rok vám bude priať ešte viac ako obvykle. Namiesto utrácanie zarobených peňazí sa však zamerajte radšej na splatenie dlhov, hlavne ak máte úvery či hypotéku. Ak by ste mali potrebu veľmi riskovať, nerobte to radšej s peniazmi. Radšej to risknite s láskou, nech už sa nachádzate v akejkoľvek situácii. Určite budete vedieť, čo máte robiť! Doporučujeme umiestniť sošku zlatého koníka v sektore Západ - pre aktívny rok 2014, plný správnej energie a nasmerovania alebo na Severe - pre pritiahnutie Úspechu alebo taktiež na pracovnom stole. Pomôžete si týmto aktivovať fengshui šťastie na tento rok. Alebo ho môžete nosiť pri sebe.

Kohút
Rok narodenia: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Tento rok by vám mal priniesť osudovú lásku. Zabudnite však na všetky svoje predsudky a riaďte sa tým, čo vás prvé napadne a kam vás to bude ťahať. Uvoľnite sa v spoločnosti a môže sa vám to okrem súkromia oplatiť aj pracovne. Ak sa dostanete do sporov, berte ich ako ponaučenie, nie ako tragédiu. Načúvanie druhej strany vás tento rok dokáže posunúť až tam, kde by ste kedysi ani nesnívali.

Pes
Rok narodenia: 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Tento rok bude zlomový najmä pre vašu kariéru. Nebojte sa výziev, ktoré sa budú zdať aj nad vaše sily. Energia na plnenie pracovných úloh vám rozhodne nebude chýbať. Ak sa výzvam postavíte čelom, budú to práve tie situácie, ktoré vás vystrelia na vyššie pracovné miesto či k vyššiemu zisku. Aj napriek nedostatku voľného času sa vám bude dariť aj v láske. Úspech sa totiž prejaví aj v prístupe k partnerovi, nezabudnite si však za zarobené peniaze dopriať aj zaslúžený oddych v podobe dovolenky.

Prasa

Rok narodenia: 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019
Energia a vzrušenie budú kraľovať celému vášmu čínskemu roku. Je teda jasné, že sa budete viac sústrediť na lásku. V tej vás čakajú aj bláznivé rozhodnutia, tak sa na ne pripravte. V práci sa vám bude dariť tiež, no nebude pre vás na prvom mieste. Svoj voľný čas však rozhodne trávte v spoločnosti, podarí sa vám to zúročiť.

Ovca
Rok narodenia: 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003
V tomto roku sa vaše sny a plány stanú skutočnosťou, konečne môžete žať čo ste v minulosti zasiali. Budete mať veľa vnútornej energie, nič vás nezastaví a bude sa vám dariť v práci, v obchode. Je vhodný čas na zmenu práce, prostredia kde pracujete alebo bývate, čas investovať. Medzi priateľmi budete mať úspech, šarm. So silnou odvahou a motiváciou dokážete veľké veci, pomôže vám soška alebo prívesok slona. Je dobré podporiť energie na Juhozápade napríklad Dračou korytnačkou, ktorá aktivuje vaše šťastie. Vaša šťastná hviezda v tomto roku je 1 - pomáha zdolať konkurenciu v obchode a v práci. Noste pri sebe 3 mince a na Juhozápad si vystavte Stromček šťastia a hojnosti z Krištáľu, najlepšie s mincami. Ovciam sa bude dariť v láske hlavne v dlhotrvajúcom manželstve alebo partnerstve. Vnútornú silu a energiu podporíte ak si umiestnite do okna a na pracovný stôl žltý kameň - napríklad Aventurín žltý, Jaspis žltý a pod. Ovca bude tohto roku pod negatívnym vplyvom 3 vrahov, preto sa odporúča ošetriť Severný sektor - 3 ochráncami. 11, 59 a 71-ročné ovce môže potrápiť zdravie, vhodný je amulet Buddha alebo kovova Wu lu tekvica. Na financie by si mali dávať pozor 35 a 39-ročné ovce.

Celý článok...
 

Liečenie kameňmi

Alergia - najlepším prostriedkom pri prevencii či potlačení alergií je jantár. Pomáhajú i akvamarín, aventurín a mahagónový obsidián. Pre ukľudnenie záchvatov sú vhodné jantár, krištáľ, zelený fluorit alebo tyrkys.

Črevá - pri bolestiach čriev pomáha omieľanie v ruke tromlovaného ruženínu alebo karneolu. Je tiež vhodné položiť na oblasť čriev (na tretiu čakru) amazonit, citrín, žltý topaz, žltý jaspis, malachit, tyrkys, krištáľ. Pre posilnenie činnosti čriev sa doporučuje nosiť červený turmalín, granát, rubín, červený jaspis alebo smaragd.

Depresia - k potlačeniu depresie je veľmi vhodný zelený turmalín, lazurit, topaz, ónyx, malachyt, záhneda alebo tyrkys. Pomáha i amazonit priložený na srdečnú čakru. Chuť do života dodajú tigrie oko, citrín, ohnivý opál. Ukľudnenie prináša ametyst, akvamarín, ruženín, ónyx alebo aventurín.

Dýchanie - prehĺbiť dýchanie sa dá nosením jantárového náhrdelníku, ale i náhrdelníku z tygrieho oka alebo sokolieho oka. Nepravidelné dýchanie a problémy pri dýchaní sa upravujú pomocou akvamarínu, ametystu, fluoritu, chalcedónu, jantáru, jadeitu, karneolu, malachitu, ruženínu alebo tyrkysu. Astmatické záchvaty zmierňujú akvamarín a malachit.
Celý článok...
 

Harmonizácia čakier drahými kameňmi

V tele každého človeka sa nachádzajú energeticko-informačné centrá – čakry, ktoré spájajú naše jemnohmotné telo s fyzickým. Funkciou čakier je prijímať, premieňať a rozvádzať najrôznejšie druhy energie do celého tela.
Rozlišujeme sedem čakier, z ktorých každá vysiela vibrácie v jednej zo základných farieb (zodpovedajúcim jej úlohe) a vzťahuje sa k určitým orgánom a oblastiam tela. Každá čakra tiež riadi zvláštnosti ľudského správania sa a rozvoja a je nimi takisto spätne ovplyvňovaná. Spodné čakry rotujú pomalšie a vzťahujú sa k základným ľudským požiadavkám a citom. Jemnejšie energie horných čakier zodpovedajú vyšším duševným a duchovným snahám a schopnostiam človeka.

Pomocou drahých kameňov máme možnosť ovplyvniť a harmonizovať funkcie čakier, vďaka čomu môžeme predísť, prípadne liečiť mnohé zdravotné problémy.
Celý článok...
 

Liečebné schopnosti jednotlivých kameňov

ACHÁT
Celkovo posilňuje organizmus. Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie, chorobách očí, dýchacích ťažkostiach a skleróze, lieči citové problémy. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny. Odporúča sa pre chorých na rakovinu (zvlášť biely achát). Posilňuje zrak. Pomáha pri problémoch s pokožkou a s trávením (žalúdok, hrubé črevo, slezina a obličky). Dobre pomáha pri problémoch s ďasnami a zubami.

AKVAMARÍN
Pomáha pri bolestiach hrdla, dýchacích ciest, kašli, zmierňuje astmu. Uvoľňuje napätie v šiji a čistí hlas. Kamienok v ústach uľavuje pri bolestiach zubov a ďasien. Ak máte problém s pečeňou dajte si ho na brucho. Voda, v ktorej lúhoval akvamarín má dobrý účinok na kožné alergie.

AMAZONIT
Amazonit je vhodný pre udržanie si zdravia a pohody. Tlmí prebytok energie. Dobre pôsobí na hrdlo, štítnu žľazu, nervy a mozog.
Lieči srdce, pľúca a nadobličky. V období stresu pomáha ukľudniť sa a relaxovať.

AMETYST
Pomáha vyčistiť energiu okolo vás, prečistiť čakry a auru. Je silným kameňom ochrany pred negatívnymi energiami ostatných. Je kameňom duchovnej čistoty a meditácie. Má silu vniesť rovnováhu a stabilitu do vzťahu medzi mužom a ženou, harmonicky pôsobí na milostný život. Má silné účinky prinášajúce všeobecné zdravie: pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, nespavosti, chorobách pečene a čriev, pri cukrovke, obmedzuje účinky rádioaktívneho žiarenia, podporuje imunitný systém, detoxifikuje organizmus, pomáha pri problémoch, ktoré súvisia s dýchacími ťažkosťami a pľúcami a pri tráviacich problémoch (pokladá sa na žalúdok alebo na črevo), pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.

Celý článok...