Karneol XXL (energia, vitalita)

Karneol je kameň podporujúci vitalitu, aktivuje energiu, je to kameň výborný proti smútku. Podporuje pozitívny pohľad na svet, potláča negatívne myšlienky, emócie, aktivuje radosť zo života. Je veľmi účinný proti depresiám, pesimizmu, melanchólii, odháňa nočné mory. Pozitívne vplýva na rodinné vzťahy, priateľstvá, podporuje tvorivosť. Učí nás zameriavať pozornosť na súčasný moment, ako prežívať naplno prítomnú chvíľu "tu a teraz" a s radosťou plniť povinnosti a úlohy. Dodáva činorodú energiu a schopnosť sústrediť sa. Je veľmi vhodný pre tých, čo majú nepokojného ducha, pre zmätených a roztržitých, hektický ľudi - pacifikuje, uzemňuje a upokojuje rozptýlenú energiu. Môže sa používať na vybíjanie iných kameňov, pretože z nich vyťahuje negativitu.
Liečebné účinky: karneol lieči brušnú dutinu, pomáha upraviť trávenie, lieči črevá, artritídu, reumatizmus, problémy s dolnou časťou chrbta, krížami, zmierňuje menštruačné bolesti, vzbudzuje sexuálnu chuť, zvyšuje plodnosť, ovlyvňuje ženské reprodukčné orgány, lieči frigiditu u žien a impotenciu u mužov. Pomáha znižovať horúčku, kŕče, je dobrý liek na alergie a infekcie. Pomáha čistiť krv, čím zlepšuje činnosť obličiek a sleziny. Zvyšuje chuť do jedla. Je nápomocný pri astme, vysokom krvnom tlaku a krvných zrazeninách, pri ochoreniach krvi. Znižuje hladinu cukru v krvi, zmierňuje otravu krvi, krvácanie nosa, urýchľuje hojivosť rán. Povzbudzuje činnosť pečene, aj činnosť pankreasu.
Čistenie: 1-2x do mesiaca umyjeme pod tečúcou teplou vodou a nabijeme pri mesačnom svetle, alebo na horskom krištáli, prípadne ametyste (postačí aj drť). Ak ho budete nabíjať na slnku, pozor môže zmeniť farbu!
Astrologické priradenie: je zvlásť nápomocný pre Býka, Leva, Raka, Blíženca a Panny, sekundárny kameň pre Baranov a Škorpiónov.
Priradená čakra: druhá sakrálna čakra.
Krajina pôvodu: Botswana.
Rozmery: 5.5-6 x 4-5 x 2.5-3 cm.
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 13,99 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 13 bodov.