Polodrahokamy podľa znamenia zverokruhu

Baran: 21.3. - 20.4.
Hematit, Jaspis červený, Karneol, Opál, Granát, Ametyst, Rubín, Turmalín, Achát, Citrín, Akvamarín, Avanturín, Obsidián

Býk: 21.4. - 20.5.
Achát, Aventurín zelený, Citrín, Jaspis žltý, Achát machový, Koral červený, Malachit, Ruženín, Zafír, Smaragd, Karneol, Ruženín

Blíženci: 21.5. - 21.6.

Karneol, Tigrie oko, Citrín, Achát machový, Chalcedón, Krištáľ, Ruženín, Aventurín žltý, Akvamarín
Celý článok...
 

Polodrahokamy podľa farby

Červená farba symbolizuje pohyb, životnú silu, energiu... Je spájaná s energiami všetkého druhu, so zmyslovým vzrušením, podráždením i láskou... Červené kamene (rubín, granát, červený jaspis) dodávajú energiu, odvahu, zohrievajú organizmus, dynamizujú chovanie a zvyšujú napätie. Podnecujú lásku, vášeň i sexualitu, nabádajú k akcii. Zvyšujú odvahu, silu, vplyv na okolie, radosť zo života, vytrvalosť. Liečivé červené kamene pôsobia blahodarne predovšetkým na krv, nízky tlak, krvný obeh a srdce. Podporujú liečenie rán, zmierňujú reumatické bolesti. Používajú sa proti slabosti, apatii, strachu a depresii. Majú vraj pozitívny vplyv i na potenciu.

Oranžová farba udržuje v pohybe životnú energiu, je spájaná s vysokou telesnou i duševnou aktivitou, obnovou, oživením a zmyslovou radosťou. Oranžové kamene (oranžový jaspis, karneol) symbolizujú aktivitu, oslobodenie, odblokovanie zábran, prekračovanie všetkých hraníc, životnú radosť a nadšenie. Liečivé oranžové kamene pôsobia predovšetkým pri zažívacích problémoch, odstraňujú kŕče, prekrvujú. Účinné sú pri potlačovaní nechutenstva. Pomáhajú pri alergiách, nedostatku energie, letargii, vyčerpaní a nezdravé nespavosti.
Celý článok...
 

Polodrahokamy podľa účinku a zamerania

Fantázia a predstavivosť: malachit, ruženín

Intuícia: ametyst, krištáľ, lapis lazuli

Kľud, mier: ametyst, zelený aventurín, machové acháty, ónyx, sodalit, nefrit

Koncentrácia: ametyst, karneol, fluorit, machové acháty, sodalit
Celý článok...