Drahé kamene a polodrahokamy

Drahé kamene nás nielen ovplyvňujú svojou energiu, ale takisto reagujú na naše myšlienky a pocity. Našim vlastným postojom, hierarchiou hodnôt a ochotou ich prijatia prebúdzame energiu polodrahokamov. Následne môžeme objaviť komplexné možnosti účinkov polodrahokamov.

Pomocou drahých kameňov môžeme posilňovať kladné vibrácie. Ak položíme napr. kryštály do meditačnej miestnosti, tieto budú odrážať pozitívne vibrácie, ktoré pri meditácií vznikli a meditácia sa pod ich vplyvom prehĺbi. Podobne zosilňujú kamene všetky myšlienky a pocity lásky, radosti a harmónie. Mnohé kamene odoberajú nášmu telu i škodlivé vibrácie a týmto spôsobom nás ochraňujú. Kamene však môžu len do určitej miery neutralizovať negatívne energiu. Preťaženie môže spôsobiť stratu sily polodrahokamov ako i spätné vyžarovanie nadobudnutých negatívnych vibrácií.

Tým, že na nás drahé kamene prenášajú liečivé, harmonizujúce a oživujúce energie a zbavujú nás negatívnych vibrácií, preukazujú nám neoceniteľné služby. Preto by sme s nimi mali zaobchádzať s láskou a vďačnosťou za to, čím nás obdarili. Potom môžu drahé kamene plniť svoju úlohu - darovať nám harmóniu, krásu, čistotu a svetlo...
 

Polodrahokamy - drahé kamene a ich využitie

Kamene sú vesmírom na zemi. Symbolizujú jednotu pozemského a nebeského, ich neoddeliteľnosť a splynutie. Mikrokozmos v makrokozme...

Pokiaľ ide o spôsob využitia a dĺžku pôsobenia drahých kameňov, riaďte sa svojou intuíciou. Prvý impulz býva väčšinou správny.

Najväčšej obľube sa v dnešnej dobe teší nosenie kameňov na tele v podobe prívesku na koži alebo retiazke z ušľachtilého kovu, ďalej v podobe náramkov, náhrdelníkov, náušníc, prsteňov. Vtedy považujeme kryštály za amulety alebo talizmany a plnia najmä ochranno - liečebnú funkciu.

Veľmi rozšírené a aj výrazne harmonizujúce je pohrávanie sa s kamienkom v ruke, prevaľovanie medzi prstami, prikladanie na konkrétnu čakru, masáž „okruhliakmi“ krištáľov, kedy sa posilňuje samotný efekt masáže a úžitok z nej je dvojnásobný.
Celý článok...
 

Najpoužívanejšie spôsoby práce s liečivými kameňmi

Uvádzame niekoľko najpoužívanejších spôsobov práce s liečivými kameňmi:
 • Liečenie drahými kameňmi
 • Masáže pomocou drahých kameňov
 • Meditácie s kameňom (buď v ruke, pred sebou alebo na Treťom oku)
 • Ukladanie kameňa počas spánku pod vankúš a práca so snami
 • Nosenie kameňa pri sebe buď vo forme šperku/amuletu, alebo vo forme ohladeného kamienka “do vrecka” pre harmonizáciu a ochranu
 • Ako dekoračný prvok, ktorý súčasne čistí alebo inak ovplyvňuje atmosféru v miestnosti
 • Výroba elixírov
 • Výroba “mocných vreciek” na rôzne účely
 • Ochrana pred elektromagnetickým žiarením
 • Ochrana majetku
 • Očista aury a energetického poľa
 • Skvalitnenie pitnej vody

Existujú rôzne možnosti, ako používať liečivé kamene. V zásade však neexistuje presný vzorec pre prácu s nimi. Použitie kameňov je vysoko intuitívna vec a pre každého je vhodnejší iný spôsob použitia. Treba ich vyskúšať niekoľko a zostať s tým, ktorý nám vyhovuje najviac.