Zafír {Safir} šedomodrý S, 1 ks

Zafír {Safir} je kameňom viery a duchovnej čistoty. Bol už v staroveku považovaný za kameň najvyššej duchovnej hodnoty. Od 6. storočia sa z neho začali vyrábať prstene, ktoré v tej dobe nosili iba kardinálovia - vyjadroval očistenie srdca, vyjasnenie rozumu a posilnenie viery. Hlboká modrá zafírová farba oduševňuje, lieči, očisťuje. Pomáha nám odhaliť, čo je pravda a čo iba ilúzia. Keď v nás prepukne hnev, pomáha nám upokojiť sa, upokojuje nedočkavosť, podporuje trpezlivosť. Takisto nám pomáha utíšiť naše myšlienky a lepšie sa koncentrovať.
Liečebné účinky: znižuje teplotu, vysoký krvný tlak, utišuje bolesti a krvácanie, na krčnej čakre pomôže zmierniť astmu, na čakre Tretie oko nám pomôže predísť závratom, nevoľnostiam, nadmernému poteniu. Ak krvácame, máme nádorové alebo vredové ochorenia, prikladáme vyčistený a nabitý kameň zafíru priamo na postihnuté miesto. Takisto pomáha pri nespavosti.
Príprava elixíru: nechajte cez noc kamieň zafíru vyluhovať vo vode. Keď vypijeme takýto elixír, pomôže nám detoxikovať organizmus, prečistiť obličky, žlčník, znížiť krvný tlak. Takisto pôsobí na spevnenie nechtov, lieči nečistú pleť a pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
Krajina pôvodu: India.
Veľkosť S: dĺžka cca 1-1.5 cm.

 
Dostupnosť: skladom
Cena: 5,95 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 5 bodov.