HARPAGO fit (Kĺby, Svaly, Chrbtica)

HARPAGO fit - bylinné kvapky - Harpago je pôvodom juhoafrická bylina používaná tradične najmä na bolesti svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov, pri bolestiach chrbtice. Zabraňuje ukladaniu škodlivých látok v kĺbových puzdrách a chrupavkách. Pomáha pri bolesti kĺbov a väziva aj vo vyššom veku a zlepšuje celkovú pohyblivosť. Prináša úľavu aj ľuďom s chronickými bolesťami pri degeneratívnom ochorení pohybového aparátu, zacviknutom nerve a bolestiach na hrudi. Je možné použiť tiež zvonka na natieranie bolestivých miest.
Moderná analytická chémia a farmakológia potvrdili, že hľuzy obsahujú účinnú látku so silným protizápalovým pôsobením tzv. harpagozid. Táto látka zasahuje do mnohých procesov zápalových dejov a ukazuje sa ako veľmi nádejná pre klinickú prax v reumatológii. Účinne zasahuje do degeneratívnych procesov v poškodených kĺboch alebo stavcoch, tlmí bolesť, tíši prebiehajúce zápaly a podporuje hojivé procesy. V klinických štúdiách bol účinok harpagofytu pri bolestiach chrbtice porovnateľný s najmodernejšími syntetickými protizápalovými liekmi. Je možné ho odporučiť aj športovcom, ktorí môžu vo veľkých športových výkonoch cítiť bolesť kĺbov a šliach.
Zloženie: Harpagophytum ležaté koreň (Čertov pazúr). Obsah sušiny min. 0.8 %, jemný lieh melasový - 40 % alkohol.  Nevhodné pre deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Nie je odporúčané pri kardiovaskulárnych ochoreniach.
Obsah: 50 ml.
Spôsob užívanie elixíru: dospelí užívať 3x denne 20 kvapiek pol hodinu pred jedlom alebo po jedle, optimálne po dobu aspoň 1 mesiaca. Dodržujte pitný režim 2-3 litre tekutín denne.
Použitá literatúra: Chrubasik S, Model A, Black A, Pollak S (January 2003). "A randomized double-blind pilot study comparing Doloteffin in the treatment of low back pain." Rehumatology Oxford
Výrobca: Bylinné kapky s.r.o. pre Bc. Martin Kolár.
Krajina pôvodu: Česká republika.
 
Dostupnosť: skladom
Cena: 9,60 €
 
Kúpou tohto produktu získate kredit vo výške 9 bodov.